Photoshopsuz Olduğuna İnanamayacağınız 23 Harika Fotoğraf #2

25 Apr 2017   04:50   2,010
1,019,849
14,071   652

O kadar fazla fotoğrafa maruz kalıyoruz ki her gün. Bunlardan hangisi Photoshop ile yapılmış hangisi Photosopsuz, anlamak oldukça güç. Bu videomda sizlerle, photoshopsuz olduğuna inanmakta güçlük çekeceğiniz harika 23 fotoğrafı derledim.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: alioguriletisim@gmail.com

Özellikle son zamanlarda dijital ortamda gördüğümüz fotoğrafların çoğu Photoshop’dan nasibini almıştır eminim. Şimdi size bahsedeceğim kareler ise bu akımın biraz dışında kalıyorlar.

Fotoğraftaki ağacın dibinde gördüğünüz şey parlayan kristaller değil arkadaşlar. Andy Goldsworthy isimli sanatçı, ağacın dökülen yapraklarını öyle ayarlamış ki uzaktan bakıldığı zaman ağacın kökü parlıyormuş gibi görünüyor, photoshopsuz olduğunu anlamak gerçekten güç.
Yengeçlerin yan yan yürüdüklerini öğrendikten sonra bu hayvanların psikopat bir tarafı olduğunu anlamıştım zaten. Fotoğraftaki arkadaş da, insan kafatasını takmış sırtına dolaşıyor gördüğünüz gibi.
Cehennem azabından kaçmaya çalışan zebaniler sürünerek yüzeye ulaşmaya çalışıyor. Bir Rönesans tablosu gibi görünen bu kare, fark ettiğiniz üzere zemindeki lavdan arta kalan erimiş kayalardan oluşuyor sadece, ne yazık ki bu da photoshop ile yapılmamış.

Bu bulutların eminim özel bir adı vardır, çünkü oldukça ender bir gök olayına benziyor açıkçası. Her şey bir yana gerçekten muazzam bir görüntü çıkmış ortaya. Orada olup seyretmek isterdim.
Her ne kadar photoshopla yapılmış gibi görünse de, Avustralya’da çekilen bu fotoğrafta da ender bir gök olayı meydana gelmiş. Bulutların arasında bir boşluk ve boşluğun içinde de bir gök kuşağı. Ne denir, iyi ki fotoğraflamışlar.
Daha önce bir dalganın altını görmüş müydünüz hiç? Ben görmemiştim açıkçası, ama oldukça güzel görünüyor. Hangi psikopat bu kareyi yakaladıysa, ellerine sağlık.

İlk başta, gökyüzü denizinden uçarak gelen bir geminin yelken direklerini andırıyor; ama aslında, San Francisco’daki Sutro kulesinin gövdesi sisten kaybolunca, bu görüntü ortaya çıkmış.
Buzullar eriyor arkadaşlar, hem de artık eskisinden çok daha hızlı. Bu da dünyanın başına gelen bu trajediye tepki verircesine buzulların içine gizlenmiş üzgün bir buzdan adam.
Bilmiyorum siz denk geldiniz mi; ama ben daha önce hiç böyle bir dalga görmemiştim. Sanki denizin dişleri varmışta sahilde dolaşan çifti yutacakmış gibi görünmüyor mu sizce de?
Gökyüzü ezelden beri insanları her daim düşündürmüştür. Özellikle de gök olayları. Bakar mısınız şu manzaranın güzelliğine, hem kudretli görünüyor, hem de mistik bir havası var.

Bilin bakalım burada kaç tane fotoğraf var arkadaşlar? Eğer 4 tane dediyseniz cevabınız yanlış. Dikkat ederseniz, fotoğrafta çok güzel bir simetri var sadece.
Ateş Şelalesi olarak bilinen bu şelaleden akan şey lav değil arkadaşlar. Özellikle şubat ayının son 2 haftası, gün batımında güneş ışıklarının suya vurması sonucunda bu görüntü çıkıyor ortaya.
Photoshop’la uğraşsanız belki de bu kadar güzel bir kare çıkartamazsınız ortaya. O yüzden doğru anda denklanşöre basmak çok önemli. Çekenin eline sağlık.

Evcil hayvan olarak beslemek için ne kadar uygundur bilmiyorum ama dünyanın en büyük salyangozlarından biri olabilir bu. Kıza da helal olsun valla hiç iğrenmeden tutuyor elinde.
Bu kare ilk bakışta sıradan gelebilir, ama bence ardındaki hikayeyle oldukça anlam kazanıyor. Çünkü sol taraftaki yangın yola ulaştığı zaman kendiliğinden sönmüş.

► Önerdiklerim:

Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7

►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://twitter.com/taliogur

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

http://imgur.com/S4D82dY
https://www.reddit.com/r/pics/comments/4ayu4m/glowing_base_of_tree_made_by_arranging_leaves/
https://www.instagram.com/p/BBy-dViBJ62/
https://www.reddit.com/r/pics/comments/5t0jpz/hermit_crab_using_a_skull_for_a_shell/
https://500px.com/photo/164617151/cenote-el-pit-by-tom-st-george
https://www.reddit.com/r/pics/comments/5rqbxq/this_is_a_weirdlooking_rabbit/
https://www.reddit.com/r/mildlyinteresting/comments/2apj8t/this_iceberg_looks_like_batman/


Tags: photoshop, online photoshop, adobe photoshop, photo cc, fotoğraf sanatı, fotoğrafçılık sanatı, fotograf sanati, harika, süper, harika fotoğraflar, inanılmaz fotoğraflar, photoshopsuz olduğuna inanamayacağınız, ilginç fotoğraflar, şaşırtıcı fotoğraflar, sıradan adam, taliogur, Ali Oğur

Related of "Photoshopsuz Olduğuna İnanamayacağınız 23 Harika Fotoğraf #2" Videos